Dlaczego każdej kobiecie polecę NOLAN N87?

Nolan N87 poleciłabym każdej motocyklistce. Elegancja, sportowa stylizacja, to zalety kasku. Skorupa wykonana z poliwęglanu jest naprawdę ładna i elegancka. Projektanci się postarali, gdyż jego linia, załamania i tłoczenia, oraz połysk spodobają się każdej kobiecie. Jego kolorystyka ogranicza się do czerwieni z dwoma białymi paskami u dołu, dzięki czemu kolorystycznie pasuje do większości strojów. Daje dobrą stabilność podczas jazdy. Nawet gwałtowny skręt nie powoduje efektu aerodynamicznego.

Dobry jest mechanizm wizjera kasku. Gdy go otwieram, lekko odchyla się od skorupy kasku. Nie ma niebezpieczeństwa samoistnego otworzenia się podczas jazdy. Daje naprawdę dobrą widoczność. Zastanawiam się nad instalacją Pinlocka, a ten kask pozwala na Pinlock o dużej powierzchni. Ten kask jest sprzedawany razem z Pinlock, więc nie trzeba dodatkowo dokupować.

Podoba mi się wyściółka kasku. Jest wygodna, ma osłonę podbródka. W środku czuję się komfortowo. Można nawet jeździć w okularach. Wyściółka jest antyalergiczna, wymienna i można ją prać. Łatwo się wyjmuje i nie musiałam się głowić jak ją założyć z powrotem. Czystość jest ważna dla każdej kobiety. Wyściółka nie pachnie brzydko. Dobrze się pierze.

Dla kobiety ważna jest także wentylacja kasku. Szczególnie, że każda z nas troszczy się u fryzurę i wygląd włosów. W kasku Nolan możesz być pewna, że głowa się nie poci i po zdjęciu kasku twoje włosy nie będą wyglądały jak przetłuszczone. Kask ma nawiew powietrza od części czołowej, od tyłu głowy i od szczęki.

Wizjer jest odporny na zarysowania. Sprawdziłam, nic się nie porysowało od kilku miesięcy. Kask ma też blendę przeciwsłoneczną z filtrem UV, co jest ważne bo mam wrażliwe oczy.

Wizjer jest wygodny, z dobrą widocznością. Można go zdemontować bez użycia narzędzi.

Kask Nolan N87 łatwo się zapina pod brodą, dzięki systemowi Mocrolock2. Jednocześnie system zapięcia uniemożliwia samoistne otwarcie się zapięcia. Nie da się go też otworzyć przypadkowo gdyż otwiera się tylko przez przekręcenie dźwigni. Zapięcie się otwiera łatwo i wygodnie dzięki szybkiemu mechanizmowi zwalniającemu.

W kasku ważne jest także bezpieczeństwo. Z tyłu kasku zamontowane jest światełko systemu ESS, które zaczyna migać przy gwałtownym hamowaniu. Dzięki temu inni kierowcy są zaalarmowani, że motocyklista znalazł się w stanie zagrożenia.

Wadą tego kasku jest jego waga. Niestety materiał, z którego został wykonany, czyli poliwęglan lexan swoje waży. Pocieszające jest to, że waga kasku zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Dla mnie nie jest to jakaś szczególna wada. Waga kasku nie przeszkadza mi podczas jazdy i nie będzie to problemem dla kobiety.

Korzystam z kasku już od kilku miesięcy i sprawdziłam, że się nie zaparowuje w środku. Ma system odprowadzający wydychane powietrze, tak że nie osadza się ono na szybce.

Kask Nolan jest cichy, nieźle wykonany, estetyczny i wart swojej ceny. Do tego ma kilka ciekawych gadżetów, jak system światła ESS, Pinlock. Dodatkowo do kasku można zamontować system N-com, który można wykorzystać jako interkom, radio lub można go zintegrować z telefonem czy nawigacją.